Eko trendy v Yogi’s

Eko trendy v Yogi’s

Ochrana životného prostredia znamená starostlivosť o celý rad prírodných zdrojov. Je to celosvetový problém, no každý môže začať od seba. Aj samotný Európsky parlament už schválil zákaz jednorazových plastov. Predpokladá sa, že zákaz bude mať veľký prínos pre životné prostredie. Do roku 2030 môže odvrátiť ekologické škody v hodnote 22 miliárd eur a ušetrí tak spotrebiteľom až 6,5 miliardy eur.

Svetový trend ekologických šálok, ktoré sa vyrábajú z kávy

Austrálska spoločnosť Huskee sa rozhodla pre výrobu opätovne použiteľných šálok a pohárov na kávu, ktoré sú vyrábané priamo z kávových šupiek. Celosvetovo sa ročne vygeneruje takmer 1,5 milióna ton odpadu šupiek z kávových zŕn. Tieto plevy sa síce používajú aj ako hnojivá, ale vo väčšine prípadov končia na skládke. Spoločnosť Huskee premieňa tieto šupky na keramickú živicu.

4494

Táto živica je následne využívaná na výrobu kávových šálok, ktoré sú odolné voči prasknutiu, dajú sa ohrievať v mikrovlnných rúrach, umývať v umývačkách riadu a sú samozrejme recyklovateľné. Materiál samotný nepridáva káve žiadnu chuť, takže vo svojej šálke budete mať pôvodnú chuť vašej obľúbenej kávy.

Tieto šálky sú momentálne súčasťou start-up kampane na portáli Kickstarter. Cieľovú sumu 20 000 amerických dolárov sa však už podarilo prekonať trojnásobne a prvé šálky budú zasielané svojim majiteľom už vo februári tohto roku.

Obchodná stratégia

Súčasťou obchodnej stratégie Yogi´s sú hodnoty, ktorých uplatňovanie je rovnako dôležité ako ekonomická výkonnosť, aj napriek tomu, že sú do istej miery v protiklade. Zdieľanie týchto hodnôt so zákazníkmi a zamestnancami považujeme za základný predpoklad budovania firemnej identity.

Eko slamky

My v Yogi´s používame namiesto klasických slamiek, tzv. eko slamky, ktoré sa v pôde rozložia na biologický materiál do šiestich až ôsmich týždňov. Sú pre životné prostredie nezávadné. Ročne tak vieme prírodu ochrániť pred tisíckami plastových slamiek.

KeepCup

Pomôžte prírode s nami. V Yogi’s kaviarniach sa snažíme používať, čo najmenej papierových jednorazových kelímkov na kávu. Stačí si kúpiť štýlový KeepCup, ktorý viete využiť na vychutnávanie si kávy so sebou viac krát. Len si predstavte koľko kelímkov viete ušetriť len vy sám?

Separovanie odpadu

V rámci našich prevádzok separujeme papierový a plastový odpad.